Hry pro psy

Jednou z nejlepších částí života majitele psa je hledání zábavných a konstruktivních her pro psy. Zapojit se do fyzicky a duševně stimulujícího cvičení se svým psem je skvělý způsob, jak ho udržet zdravého. Posílí to také vaše pouto.
 
Ať už jde o hry na hraní se psem uvnitř nebo venku, učení vašeho psa interaktivním hrám s pamlsky za odměnu nebo objevování mentálních her pro psy, existuje mnoho způsobů, jak zabavit vašeho psa (a vás) prakticky kdekoli.
 
Hry pro psy:
 
1. Aport
Téměř každý pes se nadchne pro hru aportu, protože je to klasická hra pro lidi i psy. Vše, co potřebujete, je dvůr, park nebo pole, tenisový míček nebo frisbee a nadšený pes, abyste se mohli bavit.
 
Aport je vynikající hra pro energické psy. Poskytuje dostatek fyzického cvičení a zároveň jim pomáhá naplnit jejich instinkt běžet. Může také udržet vašeho psa duševně zaujatého a náročného tím, že zkouší různé předměty, po kterých může běžet. Například frisbee může být trochu složitější chytit a ještě zábavnější je chytit ve vzduchu.
 
Zkuste upravit výšku, vzdálenost a směr hodů, aby váš pes zaujal. Nezapomeňte svého psa pochválit pokaždé, když vám vrátí hračku, abyste ji mohli hodit ještě jednou.
 
2. Přetahování lanem
Další klasickou hrou, kterou většina psů miluje, je přetahování lanem. Přetahování je skvělé pro vnitřní i venkovní hry, pro vašeho psa je zábavné a poutavé. Navíc všechno to tahání a tahání je dobrým zdrojem fyzického cvičení. Vyhněte se nadměrnému vzrušení svého psa touto hrou a nedovolte dětem, aby tuto hru hrály.
 
Je třeba mít na paměti několik věcí: buďte opatrní, pokud hrajete přetahovanou se štěnětem. Pamatujte, že tlama štěňat se úplně nevytvarovala a stále mají své mléčné zuby. Zatáhněte pouze jemně po dobu několika sekund. Pokud se vám zdají příliš málo, prozkoumejte jiné herní aktivity.
 
Při přetahování pamatujte na zdraví zubů a dásní svého psa. Použijte něco, co nebude bolet vnitřnosti jejich úst. Zkuste použít lano nebo psí hračku vyrobenou z měkké gumy. Pokud má váš pes v minulosti zranění zad a krku, vyzkoušejte jinou aktivitu, dokud si nepromluvíte se svým veterinářem.
 
3. Schovejte pamlsek nebo Schovávaná
Pokud chcete hrát mentálně stimulující hry pro psy, nemůžete udělat chybu, když pamlsek schováte. Tato hra obohacování psů je pro ně zábavným způsobem, jak procvičit své dovednosti při řešení problémů. Jednoduše zanechte stopu tak, že pamlsek potřete na několika místech podél cesty k jeho úkrytu a poté jej umístěte někam, kde je pro vašeho psa obtížné ho najít.
 
Když váš pes hledá, zkuste používat výrazy jako „horké“ a „studené“, když se pes přibližuje a vzdaluje od pamlsku. Změna vašeho tónu z klidného „studeného“ na vzrušený „teplý“ nebo „horký“ vybuduje jejich dovednosti naslouchání, i když to bude vyžadovat určitý trénink, než skutečně pochopí.
 
4. Honba za kořistí 
Uvolněte přirozené lovecké instinkty svého psa pozitivním způsobem, který nepovede k tomu, že místní veverky vyběhnou na strom. Tato hra využívá flirtovací tyč. Flirtová tyč je dlouhá tyč nebo hůl s provazem připojeným k jednomu konci. Můžete si koupit flirtovací tyč nebo si ji vyrobit s trochou DIY.
 
Přivažte hračku k provazu flirtovací tyče a pomalu ji přetahujte, občas se zastavte, když se váš pes připravuje ke skoku. Za odměnu nechte svého psa pravidelně hračku „chytit“, aby získal sebevědomí a neztratil zájem.
 
5. Trénink agility
Pokud jste připraveni posunout to na další úroveň, trénink agility je tou správnou cestou. Trénink agility je pro psy konečná duševní a fyzická stimulace. Pomůže vašemu psovi spálit přebytečnou energii a pomůže ho unavit na dlouhý spánek nebo klidný spánek.
 
Postavte překážkovou dráhu na dvoře nebo zaparkujte s předměty z okolí domu. Můžete použít krabice k přeskakování, kužely, mezi kterými se můžete proplétat, a cokoli jiného, ​​co vás napadne. Pokud máte hula hoop, naučte je přes něj skákat a samozřejmě je odměňujte pamlsky, když budou dělat pokroky.
 
Pomůcky na hraní se psy najdete na:
Zpět do obchodu